Serwis nieautoryzowany

Serwis nieautoryzowany alternatywą dla ASO

Dla wielu kierowców kwestia kosztów związanych z naprawą samochodu jest niezwykle istotna. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii mogą oni skorzystać zarówno z punktów ASO, jak i serwisu nieautoryzowanego. Serwis nieautoryzowany to tak naprawdę bardzo ciekawa, alternatywna wersja serwisu samochodowego, w którym możemy liczyć na znacznie mniejsze koszty dotyczące napraw, aniżeli ma to miejsce w serwisie autoryzowanym. Wpływ na ten stan rzeczy ma niewątpliwie to, iż w serwisach nieautoryzowanych stosuje się często znacznie tańsze części zamienne, które swoimi parametrami nie różnią się praktycznie niczym od części oryginalnych. Ceny za wykonanie danej usługi są tu też znacznie niższe.

Wykwalifikowana kadra oraz inne zalety serwisów nieautoryzowanych

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa nieautoryzowane serwisy umożliwiają nie tylko wykonanie niezbędnych napraw samochodu, ale również przeprowadzenie kompleksowego przeglądu, który odbywa się co roku i umożliwia dopuszczenie pojazdu do dalszej jazdy. W kontekście przepisów warto także zauważyć, iż nieautoryzowane serwisy samochodowe mają pełne prawo do pozyskiwania informacji serwisowo-technicznej, które są często bardzo istotne w kontekście napraw pojazdu. Można zatem powiedzieć, iż nieautoryzowane serwisy działają praktycznie na takich samych prawach jak serwisy autoryzowane.

Poruszając się po drogach, tak naprawdę nie wiemy, kiedy spotka nas usterka. Dlatego warto w tym miejscu wspomnieć o kolejnej zalecie nieautoryzowanych serwisów samochodowych, jaką niewątpliwie jest zdecydowanie większa ilość punktów serwisów w porównaniu do serwisów ASO. Dodatkowo serwisy nieautoryzowane dysponują bardzo wysokiej jakości sprzętem diagnostycznym oraz przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą pracowników, dzięki czemu zarówno samo wykrycie usterki, jak i jej naprawa nie sprawi wielu problemów mechanikom.

Serwis Nieautoryzowany to oszczędność dla użytkownika około 50% kosztów.