Wulkanizacja opon

Prowadzimy wulkanizację opon w zakresie naprawy oraz regeneracji. Złapałeś gumę, a koła zapasowego brak…? W GT Service pomożemy ci szybko i profesjonalnie – nasi wulkanizatorzy z wieloletnim doświadczeniem są w stanie postawić Twoje auto z powrotem “na koła” w 15 minut. Wszystko dzięki nowoczesnej metodzie wulkanizacji chemicznej, tzw. na zimno, która umożliwia szybką naprawę stosunkowo niewielkich uszkodzeń punktowych. W miejsce uszczerbku wprowadza się specjalny wypełniacz chemiczny, który spaja rozerwaną strukturę.

Bardziej tradycyjna metoda wulkanizacji „na gorąco” pozwala naprawić nawet poważniejsze uszkodzenia poprzez odtworzenie fragmentu ogumienia ze specjalnie przygotowanej masy, zbliżonej składem do oryginału. Jest to proces bardziej czasochłonny, ale gwarantujący trwałe rezultaty.

Kiedy wymienić opony na nowe?

Nie każdą oponę da się jednak uratować, zwłaszcza w sytuacji, kiedy doszło do uszkodzeń wewnętrznych czy znacznej deformacji. W GT Service służymy pomocą w sytuacji konieczności wymiany kompletu ogumienia na nowe z powodu zużycia bieżnika i ogólnego wysłużenia eksploatacyjnego. Zajmujemy się utylizacją starych opon. Przeprowadzamy sezonowe zmiany ogumienia.

Po wulkanizacji lub wymianie opon warto zadbać o prawidłową geometrię kół. Świadczymy usługęustawiania zbieżności kół, polegającą na sprawdzaniu i korekcji ich położenia względem siebie, zgodnie z parametrami fabrycznymi. Zabieg ten pozwala zwiększyć płynność i bezpieczeństwo jazdy, zmniejszyć zużycie paliwa oraz oszczędzać ogumienie.

O opony bezwzględnie należy dbać i regularnie kontrolować ich stan, gdyż to od nich w znacznej mierze zależy bezpieczeństwo na drodze. Odpowiednia przyczepność i elastyczność gum są nie do przecenienia.